محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

10 باور غلط و افسانه درباره سکس و رابطه جنسی

برخی از باورهای ما در مورد رابطه جنسی نه تنها درست نیست بلکه واقعیت آن ها کاملاً مخالف این باورها بوده و باید آن‍ها را افسانه نامید. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با باورهای نادرست در مورد رابطه جنسی و واقعیاتی در این مورد آشنا کنیم.

به گزارش سایت  طبتاج   دیدگاه تمامی انسان ها در مورد رابطه جنسی به شکلی تقریباً متفق القول مثبت است. این موضوع یکی از نیازهای اساسی انسان در کنار غذا، آب و خواب انگاشته شده و نقش مهمی در زندگی روزمره هر فردی دارد. اما با وجود نقش قابل توجه و اساسی رابطه جنسی در زندگی انسان ها، این موضوع حساس به مقدار بسیار کمی شناخته شده و به دلیل حساسیت های اخلاقی و نگاه تابوواری که به این عملکرد طبیعی بدن و صحبت کردن در مورد آن وجود دارد، رابطه جنسی برای اغلب ما مهجور مانده یا دستکم اطلاعاتمان در مورد آن بسیار اندک است.

بدین ترتیب برخی از باورهای ما در مورد رابطه جنسی نه تنها درست نیست بلکه واقعیت آن ها کاملاً مخالف این باورها بوده و باید آن‍ها را افسانه نامید. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با باورهای نادرست در مورد رابطه جنسی و واقعیاتی در این مورد آشنا کنیم.

۱- ارگاسم مردانه همان انزال است

ارگاسم مردانه چیزی است که ظاهراً رسیدن به آن دشوار نیست و گفته می شود مردان در ۱۰۰ درصد روابط جنسی شان به آن دست پیدا می کنند. اگر چه این موضوع واقعیت دارد اما باید بین ارگاسم و انزال در مردان تفاوت قائل شد. وقتی که در مورد ارگاسم صحبت می کنیم، بدن مرد بسیار شبیه بدن زن عمل می کند با این تفاوت که مکانیزم جنسی در مردان کمی بهتر از زنان است. با این وجود اگر چه اغلب مردان با انزال به ارگاسم می رسند اما برخی مردان نیز بدون انزال به ارگاسم دست پیدا می کنند هر چند این اتفاق چندان شایع نیست.

۲- رابطه جنسی به مانند یک نوع تمرین ورزشی است

از میان بسیاری از فوایدی که برای رابطه جنسی برشمرده می شود، یکی از اصلی ترین آن ها سوزاندن کالری است. رسانه ها و اینترنت نیز سهم قابل توجهی در انتشار و ترویج این باور داشته اند که ظاهراً منطقی نیز به نظر می رسد. رابطه جنسی فرآیند پرهیجانی است و دو طرف را غرق در عرق می کند به ویژه اگر بیشتر از ۲۵ سال سن داشته باشید. به همین دلیل بسیاری آن را نوعی تمرین برای سوزاندن کالری بیشتر می دانند. اما بر اساس مطالعات علمی چنین چیزی صحت ندارد. اگر چه رابطه جنسی باعث سوزاندن مقداری کالری می شود (به طور متوسط ۲۱ کیلوکالری در هر رابطه) اما این مقدار سوزاندن کالری مساوی با ۶ دقیقه پیاده روی با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت است.

روابط جنسی طولانی و پرحرارت نیز ممکن است تا ۱۰۰ کیلوکالری انرژی را بسوزاند اما چنین روابط جنسی بسیار طولانی به ندرت رخ می دهند. منظور ما این نیست که رابطه جنسی هیچ سودی ندارد، همانطور که هر کسی که آن را تجربه کرده است به شما خواهد گفت که اینطور نیست، اما سوزاندن مقادیر زیادی کالری از فواید رابطه جنسی نیست.


۳- غذایی که می خورید بو و مزه مایع منی را تحت تاثیر قرار می دهد

بسیاری از افراد بر این باورند که نوع غذایی که مردان می خورند بر بو و مزه مایع منی شان تاثیرگذار است. این باور از آنجا می آید که غذایی که انسان می خورد تاثیر قابل توجهی بر مزه و بوی مایعاتی می گذارد که از بدنش خارج می شود. با این وجود هنوز هیچ مدرکی دال بر این که رژیم غذایی بر مزه و بوی مایع منی تاثیرگذار است یافت نشده است. بدین ترتیب اگر چه رژیم غذایی بر بو و مزه دیگر مایعات خارج شده از بدن مانند عرق تاثیرگذار است اما این قاعده در مورد مایع منی صادق نیست زیرا مایع منی یک مایع ترشحی متداول و همیشگی نیست.

۴- مردان تظاهر به رسیدن به ارگاسم نمی کنند

تظاهر به ارگاسم چیزی است که غالباً به زنان نسبت داده می شود. شاید شما نیز بپرسید چه دلیلی دارد که یک زن تظاهر به ارگاسم کند. جواب این است که بسیاری از افراد و به خصوص زن ها سعی می کنند مودب باشند و به نحوی به شریک جنسی خود اعتماد به نفس بدهند. از آنجایی که رسیدن به ارگاسم در زنان بسیار دشوار یا دستکم دشوارتر از مردان است، بسیاری از زنان ترجیح می دهند تظاهر به ارگاسم کنند و بدین ترتیب شریک جنسی شان به خاطر چیزی که کنترلی روی آن ندارد خود را سرزنش نکرده و مقصر نداند.

تظاهر به ارگاسم، همچنین یک راه بسیار موثر برای پایان دادن به یک رابطه جنسی خسته کننده و ملال آور است. موضوع جالب این است که تنها زنان به رسیدن به ارگاسم تظاهر نمی کنند. مطالعات نشان داده که بسیاری از مردان نیز این کار را می کنند که به خاطر ناتوانی های جنسی یا همان مودب بودن رخ می دهد. با این وجود، تظاهر به ارگاسم برای مردان بسیار دشوارتر است و به همین دلیل زنان در این زمینه دست بالا را دارند.

۵- ارگاسم در زنان کاملاً به عملکرد مردان هنگام برقراری رابطه جنسی وابسته است

به طور کلی باور عمومی بر این است که به ارگاسم رسیدن یا نرسیدن یک زن هنگام رابطه جنسی بهترین معیار برای عملکرد خوب یا بد یک مرد در رختخواب است. اما اگر نگاهی دقیق تر به ارگاسم در زنان داشته باشید متوجه خواهید شد که این فرآیند در زنان بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که در قالب یک شایعه بتوان آن را درک کرد. در واقع درصد قابل توجهی از زنان (۱۰ تا ۱۵ درصد) هستند که نمی توانند به سادگی به ارگاسم برسند حتی اگر طول رابطه جنسی طولانی بوده و مرد همه کارهای لازم را به درستی انجام دهد. برای دیگر زنان، رسیدن به ارگاسم لزوماً ارتباط چندانی با دخول ندارد و با روش های تحریکی دیگر نیز به آن دست یافت. در واقع حالت ارگاسم در زنان چنان متفاوت و پیچیده است که می توان گفت اصلاً وجود ندارد.

زنان مکانیزم بسیار متفاوتی برای آماده کردن بدنشان به منظور تولید مثل دارند که با انزال در مردان کاملاً متفاوت است.

بنابراین در اغلب موارد دلیل اینکه بسیاری از زنان هنگام برقراری رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسند این نیست که مردانشان در هنگام این فرآیند خوب عمل نکرده یا قدرت کافی را ندارند (هر چند در برخی موارد معضل همین است)، بلکه ماجرا به پیچیدگی و رازآلود بودن سیستم تناسلی و کل بدن زنان بازمی گردد. در واقع توقع ما از ارگاسم در زنان همان چیزی است که در مردان دیده می شود اما در زنان مکانیسم ارگاسم کاملاً متفاوت است.

۶- افسانه مربوط به انزال زودرس

در همین لحظه بسیاری از مردان در حال خجالت کشیدن هستند زیرا آخرین رابطه جنسی شان به خاطر انزال زودرس آن ها خراب شده است یا دستکم آن ها تصور می کنند که خیلی زودتر از آنچه که باید تمام شده است. اگر چه چنین موضوعی هیچ اشکالی ندارد، علم ثابت کرده که اغلب مردان در این مورد بیش از حد به خود سخت می گیرند. اگر چه بسیاری بر این باورند که طول رابطه جنسی تا پیش از انزال مرد باید کمتر از نیم ساعت نباشد اما، در واقعیت، مطالعات نشان می دهد که چنین ارتباطی به طور متوسط تنها کمی بیش از ۵ دقیقه طول می کشد.

اگر چه این موضوع واقعیت دارد که زنان دیرتر از مردان به ارگاسم می رسند اما این موضوع به معنای اینکه این رابطه باید خیلی طولانی باشد تا دو طرف راضی باشند نیست. به عبارت ساده، در اغلب مواردی که از نگاه افراد انزال زودرس انگاشته می شود، طول رابطه جنسی عادی و کافی بوده است. به عبارت دیگر اگر رابطه جنسی شما بین ۷ تا ۱۳ دقیقه باشد بهترین، مناسب ترین و رضایت بخش ترین رابطه جنسی را داشته اید.

۷- باردار شدن در دوران عادت ماهیانه غیرممکن است

اگر چه برقراری رابطه جنسی در دوران عادت ماهیانه از نظر اکثر قریب به اتفاق افراد ناخوشایند و تابو است اما برخی نیز هستند که نگاه ملایم تری به این موضوع دارند. برخی این دوره را ایمن ترین زمان برای برقراری رابطه و اطمینان از حامله نشدن زنان می بینند زیرا باور عمومی بر این است که زنان در دوره عادت ماهیانه به هیچ عنوان باردار نخواهند شد. اما همانطور که افسانه های قبلی را نادرست دانستیم، این مورد را نیز تکذیب کرده و به شما می گوییم که حتی در دوره عادت ماهیانه نیز حاملگی ممکن است.

اگر چه در دوره عادت ماهیانه بدن زن نمی تواند تخم گذاری کند اما در باردار شدن عوامل دیگری غیر از تخمک گذاری نیز نقش دارند. برای مثال، اسپرم می تواند تا چند روز در لوله واژن باقی مانده و پس از آغاز تخمک گذاری به سمت رحم رفته و کاری که قرار بوده انجام دهد را به پایان برساند. در برخی از موارد نیز خونریزی ممکن است به خاطر تخمک گذاری رخ دهد که گاهی با عادت ماهیانه اشتباه گرفته می شود.


۸- داشتن رابطه جنسی عملکرد ورزشی را تحت تاثیر قرار می دهد

اگر شما نیز به طور حرفه ای ورزش کرده باشید می دانید که اجتناب از رابطه جنسی یک تکنیک ورزشی معمول برای افزایش توان بدنی و رسیدن به شرایط ایدئال است، به ویژه پیش از مسابقه. باور انسان ها بر این است که چنین رابطه ای بر عملکرد بدن در روز مسابقه تاثیر منفی گذاشته و به همین دلیل اغلب ورزشکاران در سراسر جهان، هنگام آماده شدن برای یک رویداد و مسابقه بزرگ ورزشی، اجتناب از برقرار رابطه جنسی را در برنامه آماده سازی خود می گنجانند.

در واقعیت اما این موضوع نه تنها صحت ندارد بلکه وقتی پای ورزش و بسیاری چیزهای دیگر به میان می آید، داشتن رابطه جنسی می تواند عملکرد بدن فرد را بهبود نیز ببخشد. رابطه جنسی تمرکز و چابکی شما را بهبود بخشیده، مانند یک داروی مُسکن عمل می کند و تاثیری مثبت بر عملکرد کلی بدن فرد خواهد داشت. شاید باور به مضر بودن رابطه جنسی برای ورزشکاران از احساس گناه سرچشمه می گیرد اما بسیاری از ورزشکاران و مربیان هنوز همه به اصل دوری از رابطه جنسی در دوران آماده سازی اعتقاد دارند.

۹- داشتن رابطه جنسی فراوان می تواند به شل شدن دهانه واژن منتهی شود

این باور که داشتن رابطه جنسی بیش از حد باعث شل شدن و گشاد شدن دهانه واژن منتهی می شود یک باور عمومی است اما این موضوع از لحاظ علمی هیچ پایه و اساسی ندارد. اولاً اینکه عملکرد واژن با این موضوع سازگار نیست زیرا این بخش از اندام های تناسلی زنانه تکامل یافته و بسیار پیچیده بوده و چیزی نیست که پس از چند سال استفاده دیگر کارآیی نداشته باشد. علاوه بر این، قرار نیست که واژن هنگام برقراری رابطه بسیار تنگ باشد زیرا در این صورت رابطه جنسی نه تنها دردناک بود بلکه خوشایندی خاصی نیز نداشت.

موضوع این است که در صورت تحریک شدن یک زن از لحاظ جنسی، واژن او به شکل طبیعی شل تر و گشادتر خواهد شد که این موضوع با افزایش ترشح مایع روان کننده و جریان خون به این نقطه از بدن و البته اتساع و تورم بخشی از قسمت های آن همراه می شود. اگر چه زایمان و بسیاری عوامل دیگر در باز شدن دهانه واژن موثر هستند اما تعداد دفعات رابطه جنسی هیچ دخالتی در این زمینه ندارد.

۱۰- اولین رابطه جنسی برای زنان دردناک است

منظور ما این نیست که این رابطه هیچگاه دردناک نیست زیرا برخی زنان هنگام چنین کاری احساس درد خواهند کرد اما پاره شدن پرده بکارت و از دست رفتن باکرگی هیچ ارتباطی با این درد ندارد. پرده بکارت بخشی مهجور مانده و بد درک شده در مورد آناتومی جنسی زن است. برخلاف باور عمومی، پرده بکارت سالم تضمین کننده باکرگی شخص نیست و برعکس. پرده بکارت ممکن است در اثر فعالیت ها یا عوامل بسیاری غیر از رابطه جنسی نیز دچار پارگی شود که از آن میان می توان به فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری اشاره کرد. برعکس این موضوع نیز صادق است و ممکن است این پرده حتی پس از رابطه جنسی نیز سالم و دست نخورده باقی بماند.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما