طبتاج

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

تشخیص باکره بودن از ظاهر دختر

در این مقاله از سایت طبتاج http://tebtaj.ir در مورد تشخیص باکره بودن دختر از ظاهر و رفتار میخوانید .

 • تشخیص دختر باکره و غیرباکره از روی رفتارx
 • تشخیص باکره بودن از ظاهر دخترx
 • تشخیص باکره بودن از ظاهرx
 • تشخیص باکره بودن از چشم دخترx
 • تشخیص باکره بودن از روی گردنx
 • تشخیص باکره بودن از روی زانوx
 • تشخیص باکره بودن دختر از روی چشمx
 • تشخیص باکره بودن از روی راه رفتنx
 • نحوه تشخیص باکره بودن دختر بدون رفتن به پزشکx
 • تشخیص باکره بودن دختر بدون رفتن به پزشکx
 • باکره بودن چگونه تشخیص داده می شود؟x
 • باکره بودن دختر یعنی چی؟x
 • تشخیص باکره بودن دخترx
 • علائم باکره بودن دخترx
 • آموزش روش های تشخیص باکره بودن دختر خانم هاx
 • تشخیص تفاوت بین دختر باکره و غیر باکرهx
 • آیا تشخیص سالم بودن بکارت توسط خود فرد امکان پذیره؟x
 • چطور تشخیص بدم پرده ام سالمهx
 • پرده بکارتx
 • پارگی پرده بکارتx
 • آیا تشخیص باکره بودن دختر بدون انجام تست و معاینه ممکنه؟ تشخیص باکره بودن از چشمx
 • تشخیص باکره بودن از روی راه رفتن و دیگر علائم ظاهری و جسمی امکان پذیره؟x
 • آیا برای تشخیص باکرگی نیاز به علم پزشکی است؟x
 • معاینه پرده بکارتx
 • از کجا بفهمیم طرف دختر هستx
 • تشخیص باکره بودن دختر چگونه است؟x
 • آیا برای تشخیص باکره بودن حتماً باید به دکتر مراجعه کرد ؟x
 • تشخیص باکرگی دختر چطور امکان پذیرهx
 • چگونه باید پرده بکارت را معاینه کرد؟x
 • آیا تشخیص باکره بودن دخترها از هر شخصی ساخته است ؟x
 • آیا من بکارت دارم ؟x
 • فلان کار رو کردم آیا بکارتم رو از دست دادم ؟x
 • از کجا بدانم دختر مورد پسند من باکره استx
 • از کجا بدانم هنوز باکره هستمx

برای بسیاری از پسران باکره بودن همسر آینده شان بسیار مهم است و یکی از شروط ازدواجشان سالم بودن پرده بکارت است . برخی از مردان مدعی هستند که می توانند باکره بودن همسر آینده شان را از روی جسم و رفتارشان تشخیص دهند اما این امر واقعیت دارد یا برای تشخیص باکرگی نیاز به علم پزشکی است .

 تفاوت پرده بکارت سالم با آسیب دیده

باکره بودن خانم ها به این معنی است که پرده بکارت سالم است و آسیبی ندیده است و فرد دخولی را تجربه نکرده است و هنوز تکه پوستی که واژن را پوشش می دهد پا برجاست.

پاره شدن پرده بکارت به این معنی نیست که دختر حتما رابطه جنسی برقرار کرده است بلکه در برخی از دختران پرده بکارت به دلیل ورزش، استفاده از تامپون و... پاره می شود. همچنین داشتن پرده بکارت سالم در یک زن نیز به این معنی نیست که او رابطه جنسی برقرار نکرده است بلکه او می تواند رابطه جنسی بدون دخول برقرار کرده باشد.

ورزش کردن

تشخیص تفاوت بین دختر باکره و غیر باکره از روی رفتار

آیا میشود دختر باکره و غیر باکره را از روی عملکرد رفتاریشان تشخیص داد؟ غیر ممکن است که بتوانید دختر باکره و غیر باکره را از روی نحوه راه رفتن، رفتار ، صحبت یا دلبری کردن تشخیص دهید.

زیرا برخی از دخترانی که قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار کرده اند به تلقید از دختران باکره هنگام ورود به رختخواب خجالت می کشند و رفتارهایی مانند ترس را از خود نشان می دهند و به گونه ای نشان می دهند تا به حال در مقابل یک مرد برهنه نبوده یا نیازمند راهنمایی های زیادی هستند.

برخلاف انتظار ما که دختران باکره هنگام ورود به تخت خواب خجالت می کشند و می ترسند، برخی از خانم های باکره مشتاق تجربه این هیجان هستند و از قبل خودشان را با دیدن فیلم های آموزشی و کتاب آماده کرده اند، ممکن است هنگام روبرویی با چنین دختری فکر کنید که او از قبل رابطه داشته اما این تصور تصوری غلط است و هیچگاه از روی رفتار نمی توان تشخیص داد که دختری باکره است یا خیر. 

نشانه های باکره بودن

تشخیص باکرگی دختر چطور امکان پذیره ؟ آیا تشخیص باکره بودن دخترها از هر کسی ساخته است ؟ آیا من بکارت دارم ؟ فلان کار رو کردم آیا بکارتم رو از دست دادم ؟ و … .

این ها نمونه سوالاتی هستش که ممکنه حتی در ذهن شما هم وجود داشته باشه . قبل از هر چیزی باید بگم که تشخیص باکرگی دختر ، در صورتی که اون دختر اعمال خطر آفرینی رو انجام داده کار یه شخص عادی نیست . تشخیص باکره بودن دخترها رو باید به پزشک واگذار کنید . بنابراین به دخترایی که رابطه جنسی مهبلی نداشتند توصیه کنم که شخصا اقدام به معاینه ی خودشون نکنن . چون شما در این زمینه تجربه ای ندارید و ممکنه بزنید بکارت تون رو ناقص کنید !

اما دخترهایی هستند که از سر کنجکاوی یا اشتباه ، انگشت یا هر چیزی دیگه ای رو کم تا زیاد وارد واژن شون کردند . حالا ممکنه خونریزی اتفاق افتاده یا نیافته ، در هر حال نگران این هستند که بکارتشون چه وضعی داره ؟ این مطلب برای چنین دخترانی تهیه شده .

پرده بکارت دقیقا چیه ؟

پرده بکارت یه لایه نازک غیر قابل ترمیم هستش که در دهانه ی واژن قرار داره . عمقی که بکارت در اون قرار داره بر خلاف برخی شنیده ها زیاد نیست . فاصله ی پرده بکارت از بیرون داره شاید در حد یک بند انگشت باشه . البته این فاصله بسته به عواملی مثل تحریک شدن یا نشدن ، باز یا بسته بودن پاها از هم و … ممکنه کمی متغیر باشه . ولی در کل حدود رو به طور متوسط میشه در حد همین 1 الی 2 سانتی متر در نظر گرفت .

به طور کلی بکارت در چه صورتی آسیب می بینه ؟

پرده بکارت تا مستقیما بهش فشار وارد نشه ، معمولا آسیب نمی بینه . این فشار میتونه با انگشت ، اشیائ مختلف و در نهایت آلت مردانه باشه . بنابراین اگه تا حالا چیزی رو فرو نکردید پس باید سالم باشه . بعضی ها میپرسند که پرده بکارت با دوچرخه سواری و اسب سواری، ورزش های رزمی ، ژیمناستیک ، ضربه به آلت ، فشار آب ، خاروندن و … هم ممکنه پاره بشه ؟ نمیشه گفت صد در صد خیر . ولی شرایط سختی باید جفت و جور بشن که بکارت با این فاکتورها آسیب ببینه .

پرده بکارت و دختران دوچرخه سوار  و اسب سوار:

با توجه به محل قرار گیری بکارت و پهنای زین در قسمتی که آلت روی اون قرار میگیره  ، معمولا دوچرخه سواری و اسب سواری به بکارت آسیب نمیزنه . ضربه هایی که در حین دوچرخه سواری و سوارکاری به آلت وارد میشه به کل آلت وارد میشه نه فقط به دهانه ی واژن که بکارت در اون قرار داره . بنابراین نشستن دختر روی زین اسب ، دوچرخه و موتورسیکلت به دلیل پخش شدن ضربه های احتمالی بین آلت و نواحی اطراف اون ، عملا باعث نمیشه که بکارت آسیب ببینه .

البته سر این قضیه که بکارت با دوچرخه سواری و اسب سواری آسیب می بینه یا نه اختلاف هستش . برای اطمینان موقع سوارکاری و … پاهاتون رو بیش از حد معمول باز نکنید و از برخورد ضربه های شدید به آلت جلوگیری کنید .

پرده بکارت و دختران رزمی کار :

دختران رزمی کار ممکنه در حین تمرین یا مبارزه ، ممکنه ضربه ای به آلت شون وارد بشه و حتی خونریزی هم اتفاق بیافته . آیا بکارت چنین دختری از بین رفته ؟!
ضربه های سهوی یا عمدی معمولا با پشت یا سینه ی پا ممکنه به آلت وارد بشه . این یه شرایطی مثل همون زین اسب و … رو به وجود میاره . پس دختران رزمی کار هم چندان نباید نگران باشن . در یک حالت ممکنه در ورزشهای رزمی بکارت آسیب ببینه ! پاهای دختر بیش از حدود 90 درجه باز باشه ، ضربه با انگشت بزرگ پا وارد بشه ، محل ضربه هم باید دقیقا در دهانه ی واژن باشه و به مقدار حدود بیش از 1 سانتی متر داخل هم بره !!! فراهم شدن این شرایط از محالات محسوب میشه !

پرده بکارت و دختران ژیمناست:

بر سر این که ورزش ژیمناستیک باعث پارگی بکارت میشه یا نه هم اختلاف وجود داره . عده ای میگن آسیب می بینه چون پاها به طور مکرر و بیش از حد باز میشه . عده ای هم همچنان معتقدند که بکارت فقط با ورود آلت و امثال اون آسیب میبینه . حالا بنده حد وسط رو در نظر میگیرم ! دختران ژیمناست اولا پاها رو کمتر از وسط و در حد 180 درجه باز کنن . دوما اگه حس کردن موقع باز کردن پاها ، دهانه واژن از هم باز میشه احتیاط کنن و پاها رو بیشتر از اون حد باز نکنن !

شکل کلی پرده بکارت چطوریه ؟

پرده بکارت تقریبا به شکل دایره به دیواره ی واژن متصل شده ، بسته به نوع پرده ، روی اون روزنه های ریز و درشتی ممکنه وجود داشته باشه که خون های پریود از اونا عبور می کنن و خارج میشن . از نظر رنگ تقریبا هم رنگ محیط داخلی واژن هستند و تشخیص اون برای افراد عادی اگه نگیم غیر ممکنه ، خیلی سخته .

ممکنه دختری از سر کنجکاوی انگشت یا یه شی دیگه رو داخل کنه … ؟

در این صورت چه اتفاقی می افته ؟ آیا بکارت به طور کامل از بین میره ؟ در صورت رخ دادن چنین اشتباهی دو اتفاق ممکنه بیافته :

1 – عده ای از دختران میگن ، من انگشتم رو مثلا بیش از یک بند داخل کردم ولی نه درد داشتم و نه خونریزی کردم .
2 – عده ای دیگه میگن یه دردی حس کردند و وقتی مثلا انگشت شون یا … رو بیرون کشیدند خون دیدند .

بکارت انواع و اقسام مختلفی داره .  بکارت رو با توجه به روزنه هایی که روی اون وجود داره تقسیم بندی می کنن . به طور قطع میشه گفت هیچ دختر جوانی وجود نداره که بکارتش کاملا بسته باشه و هیچ روزنه ای نداشته باشه .

نه این که چنین پرده هایی اصلا وجود نداشته باشن ، چرا ، وجود دارن ولی در همون اوایل سنین بلوغ وقتی پریود میشن و به دلیل بسته بودن پرده، خون های پریود نمی تونن خارج بشن مشکلاتی رو برای اون دختر ایجاد می کنن که با مراجعه به پزشک ، با یه تیغ جراحی یه برش کوچیکی روی پرده ایجاد میشه و خون ها خارج میشن .

آموزش نحوه تشخیص باکره بودن دختر بدون تست و پزشکی

بنابراین اگه دختری انگشتش رو داخل کرد ولی خونی ندید به علت اینه که بکارت اون سوراخ یا سوراخ های بزرگی داره و انگشتش از اون سوراخ ها رد شده و به داخل راه پیدا کرده . البته ممکنه اگه بازم انگشتش رو داخل کنه مثل دفعه ی اول شانس باهاش یار نباشه و بلایی سر خودش بیاره .
پس این دختران علیرغم این که انگشت شون داخل رفته و خونی هم ندیدند ، میشه گفت بکارت شون سالمه و نباید نگران باشند .

اما گروه دیگه ای از دختران بر اثر کنجکاوی هایی که میکنن ممکنه دردی احساس کنن و حتی خون هم ببینند . با توجه به توضیحاتی که داده شد ، بکارت این دختران مثل گروه قبلی سوراخ های بزرگی نداره ، برای همین موقع فشار وارد کردن به اون بکارت آسیب دیده و در اثر اون خونریزی کردند .

آموزش نحوه تشخیص باکره بودن دختر بدون تست و پزشکی

خب تکلیف دخترانی که با انگشت به بکارت شون آسیب زدن چیه ؟

این دختران هم نباید زیاد نگران باشند ، بکارت شون به طور کامل از بین نرفته ، بلکه بخشی از اون آسیب دیده . اگه این دختران برای معاینه به پزشک زنان مراجعه کنن شاید بهشون بگن که مثلا ساعت 3 یا 9 بکارت شون آسیب دیده .

آموزش نحوه تشخیص باکره بودن دختر بدون تست و پزشکی

منظور اینه که دهانه ی واژن و بکارت رو یه گردی حساب کنید . حالا اگه بخواید این گردی رو مثل ساعت دیواری تصور کنید . در نقطه ای که ساعت 3 قرار داره ، بکارت در اثر ورود انگشت یا اشیای دیگه از دیواره جدا شده . با این وجود سایر قسمت های پرده هنوز به دیواره وصله و آسیب ندیده .
این دختران به شرط عدم تکرار چنین اشتباهاتی ، می تونن تا حدود 99 درصد مطمئن باشن که در شب زفاف خونریزی خواهند داشت . چرا ؟

محیط دایره ورودی واژن که پرده به اون وصل شده رو مثلا 2 سانتی متر در نظر میگیریم . یعنی محیط پرده که دایره ای شکل هستش 2 سانتی متره . بعد از ازدواج وقتی آلت شوهرشون برای بار اول بخواد وارد بشه ، با توجه به این که معمولا محیط آلت مردانه بیشتر از 2 سانتی متر هستش ، موقع دخول پرده پاره میشه و به کنار میره . این پارگی همون طور که عرض شد با جدا شدن پرده از دیواره واژن اتفاق می افته . در اثر این جدا شدن یا بهتره بگیم کنده شدن ، دیواره واژن زخمی میشه و خونریزی اتفاق می افته .

آموزش نحوه تشخیص باکره بودن دختر بدون تست و پزشکی

عبور لخته های خون از پرده بکارت

عده ای از دختران میگن موقع پریود لخته های خون بزرگی از ما خارج میشه ، حتی عده ای میگن تکه های گوشت مانند رو دیدن . بعد میگن یعنی من پرده ندارم که چنین چیزهایی از من خارج میشه ؟!

با توجه به توضیحات و عکس های بالا در مورد انواع پرده ، حالا می تونید جواب چنین دخترانی رو بدید که اون تکه ها از سوراخ های بکارت رد شدن و بکارت شما آسیبی ندیده .

اگه با انگشت ، احیانا ورزش و امثالهم بکارت آسیب دید آیا میشه رفع اتهام کرد ؟

بله ، پزشک قانونی می تونه تشخیص بده که علت آسیب دیدن بکارت چیزی به غیر از آلت مردانه بوده . به شرطی که قطر اون شی حداکثر اندازه ی یه انگشت بوده باشه نه بیشتر .


به طور کلی اگه تا حالا چیزی داخل واژن تون نشده ، پس بکارت شما سالمه و جای نگرانی نیست .
اما اگه خدای نکرده رابطه های پرخطر جنسی با جنس مخالف داشتید یا اشیایی که قطر اون ها از انگشت بیشتر بوده رو داخل کردید ، حتی اگه خونی ندیدید نمیشه گفت بکارت شما سالمه . این افراد برای تشخیص راهی جز مراجعه به پزشک ندارند .

 

رابطه جنسی با یک زن باکره و غیر باکره چه تفاوتی دارد؟

یک زن باکره واژن خیلی تنگ تری نسبت به زن غیر باکره دارد و هنگام تجربه اولین دخول احساس درد می کند و شاید خونریزی نیز داشته باشد. اگر زنان در چندمین رابطه جنسی خود نیز تحریک نشوند و آماده نباشند نیز احساس درد می کنند. یک زن باکره برای رابطه جنسی یا لذت دادن به شما تردید دارد اما این رفتار در زنان غیر باکره نیز دیده می شود .

ممکن است زنان باکره به زمان زیاد و بیشتری نسبت به زنان غیر باکره برای صمیمی شدن احتیاج داشته باشند اما این روش هم تشخیص خوبی برای باکره بودن یا نبودن نیست زیرا ، زنانی که قبلا رابطه با پایان بدی داشته اند نیز زمان زیادی برای ایجاد صمیمیت و برقراری رابطه جنسی، نیاز دارند.

برخی از آقایون از تصاویر برای تشخیص باکره بودن یا نبودن همسر آینده شان کمک می گیرند اما این روش نیز صد درصد نیست زیرا بدن هر زنی با زن دیگر متفاوت است بنابراین چیزی که در عکس ها می بینید با واقعیت مشابه نیست.

برای تشخیص زن باکره و غیر باکره با او صحبت کنید و مبنای راستی را بر حرف او قرار دهید زیرا چاره ای جز این ندارید برای فهمیدن اصل واقعیت باید به گفته خودش اکتفا کنید و اگر نمی توانید به صحبت های او اعتماد کنید ادامه رابطه تان را مختل کنید.

صحبت با همسر

نشانه های باکره بودن

 • پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی
 • دهلیز فرج و دهانه مهبل
 • مخاط مهبل ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده
 • خواب چینها رو به دهانه مهبل است .
 • مجرای مهبل باریک( تنگ با دیواره های چین دار) و عمق آن
 • معاینه با انگشت سبب آسیب به آن می شود.
 • کانال مهبل کوتاه به دلیل روی هم خوابیدن چینهای مهبل
 • در دختران باکره پرده های ازاله نشدنی به اشکال حلقوی – هلالی – دو لتی و کنگره دار و دندانه دار و … دارای سوراخ میانی منظم و لبه های کاملاً صاف هستند و مخاط مهبل با چینهای روی هم خوابیده است و جهت خواب آنها رو به دهانه مهبل است همچنین مجرای مهبل بسیار باریک است.
 • اگر پرده بکارت الاستیک باشد ،دخول سبب پاره شدن بکارت نمی شود و پرده ها سالم می مانند.
 • برای تشخیص باکرگی پاره نبودن پرده بکارت مطرح نیست و باید وضع مهبل بررسی شود.

شاید غیر قابل باور باشه اما برخی افراد معتقدند که قادر به تشخیص باکره بودن دختر از روی علائم ظاهری هستند، برای مثال:

تشخیص باکره بودن از ظاهر
تشخیص باکره بودن از گردن
تشخیص باکره بودن از صورت
تشخیص باکره بودن از چشم
تشخیص باکره بودن از روی زانو
تشخیص باکره بودن از روی ناف
تشخیص باکره بودن از روی راه رفتن

اما آیا این امر واقعیت دارد یا برای تشخیص باکرگی نیاز به علم پزشکی است؟

غیر ممکن است که بتوانید دختر باکره و غیر باکره را از روی نحوه راه رفتن، رفتار، صحبت یا دلبری کردن تشخیص دهید. برخلاف انتظار ما که دختران باکره هنگام ورود به تخت خواب خجالت می کشند و می ترسند ، برخی از خانم های باکره مشتاق تجربه این هیجان هستند و از قبل خودشان را با دیدن فیلم های آموزشی و کتاب آماده کرده اند، ممکن است هنگام روبرویی با چنین دختری فکر کنید که او از قبل رابطه داشته اما این تصور تصوری غلط است و هیچگاه از روی رفتار نمی توان باکره بودن یا نبودن را تشخیص داد.

معاینه بکارت توسط خود شخص

خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید .18 سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد.برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.

(عواقب ناشی از این معاینه شخصی توسط خود افراد متوجه ما نخواهد بود)

آقایان بخوانند …

با توجه به اینکه اکثر دختران جامعه رابطه دوستی با جنس مخالف دارند و اکثر این روابط عاطفی جنسی به رابطه جنسی منجر می گردد. دخترها بنا به توصیه دوستان و مشاورین خائن برای فریب داماد اکثرا اقدام به انجام عمل ترمیم بکارت می نمایند.و با توجه به اینکه دختر در ابتدای زندگی بزرگترین خیانت را کرده و بزرگترین دروغ را به شوهرش گفته است دیگر در طول زندگی معلوم است که دست به چه کارهایی می زند.اساسا دختری که بکارتش را قبل از ازدواج از دست داده است و در این مورد اقدام به فریب شوهرش می کند دیگر از دست زدن به هرکاری در طول زندگی ترسی ندارد و در زندگی در انتظار کوچکترین فرصتی است تا به راحتی خیانت کند.با توجه به اینکه اکثرا قبل از ازدواج نمی شود در مورد تست باکرگی دختر صحبت کرد و خانواده ها نسبت به این موضوع حساسیت دارند نمی توان با تکیه بر اوهام و خیالات و اینکه شخص چه رفتاری از خودش در جامعه نشان می دهد (که معلوم نیست آن رفتار واقعی یا نمایشی است) درباره این موضوع مهم قضاوت کرد پس نیازمند روشهایی برای تشخیص باکرگی دختر توسط خود شخص می باشیم.

-نشانه های روانی-رفتاری:
معمولا باید به دختری که به راحتی در مورد رابطه جنسی اظهار نظر می کند شک کرد.همچنین کسی که اولین دفعه رابطه جنسی را تجربه می کند معمولا به راحتی و بدون شرم بیرون آوردن لباسهایش را نمی پذیرد و این کار برایش سخت است.به راحتی بوسه نمی زند و وقتی که لباسهایش از تنش بیرون آورده شد احساس شرم و خجالت غیر ارادی از حالت و چهره اش نمایان است.

حال به توضیحاتی کلی در مورد این پرده ( بکارت یا دوشیزگی) میپردازیم.

پرده بکارت پرده ای است که در دهانه مهبل در قسمت تحتانی دهلیز آن قرار دارد .این پرده در سنین پائین تر سطحی است ولی با بالا رفتن سن و رشد لبه های بزرگ و کوچک فرج عمقی تر می شود .این پرده در محیط خود به جدار مهبل می چسبد . شکل سوراخ وسط و همچنین قوام – رشد و ضخامت آن نوع پرده را مشخص می کند که در پزشکی قانونی حائز اهمیت می باشد . نسج پرده بکارت عمدتاً از بافت همبند الاستیک و کلاژن تشکیل شده و هر دو سطح داخلی و خارجی آن توسط اپیتلیوم سنگفرشی مطبق پوشیده شده است. هیچگونه عنصر غددی یا عضلانی در پرده بکارت وجود ندارد و رشته های عصبی آن زیاد نیست.
2-تشخیص پارگی بکارت:
1- حالت پره های فرج
معمولاً پره های اطراف مهبل فرج در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند، به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی شود، در حالی که در زن ها این پره ها آشکارا دیده می شوند.
2- شکل مهبل فرج
اگر مهبل فرج، شکل هفت داشته باشد، می تواند علامت پارگی پرده با دخول آلت تناسلی مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن