محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

چگونه رابطه جنسی خود را مستحکم تر کنیم؟

کاهش رابطه در زندگی جنسی، به معنای به آخر رسیدن دنیا نیست؛ یا حتی به پایان رسیدن رابطه با شریک زندگی تان. مطالعات بیشماری نشان داده اند که حتی پرشورترین روابط نیز با گذشت زمان، به آرامی به روابط دوستانه تر تبدیل می شود.

به گزارش سایت  طبتاج   یک مطالعه بر روی 1000 زوج مشخص کرد که چگونه باید زندگی جنسی خود را مستحکم کرد. اگر تا به حال در یک رابطه طولانی مدت بوده اید (ما در مورد 5، 10، 15 سال یا بیشتر صحبت می کنیم)، پس نیازی نیست که به شما بگوییم جرقه های عشق شما با گذشت زمان کم رنگ می شوند. این بدان معنا نیست که شما عاشق همسر خود نبوده و یا به او اهمیت نمی دهید، یا حتی احساس کنید که جذابیت آنها نسبت به قبل کم شده است. فقط این گونه شده است و برای چند دلیل به نظر می رسد که رابطه جنسی زندگی شما کند و کم حرارت شده است. هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. و در حقیقت، محققان توانستند که یک مدل قابل پیشبینی از دلایلی که باعث این کندی می شود، پیشبینی نمایند؛ و شاید هیجان انگیزتر، بتواند مجددا روند زندگی جنسی شما را تند کند.

سردی و کاهش دفعات رابطه جنسی گاهی اوقات طبیعی است

اینجا خبرهای بدی داریم: تا زمانی که با شریک زندگی خود باشید، کاهش در تعداد دفعات رابطه جنسی شما اساسا اجتناب ناپذیر است. در مطالعه ای در سال 2015 که بر روی بیش از 1000 زوج آلمانی متمرکز بود، محققان یک به خواب رفتن عمیق رابطه جنسی حدودا دو سال بعد از شروع رابطه را کشف کردند. به طور ویژه کشف کردند که زوجین عموما 5 بار کمتر در ماه رابطه جنسی برقرار کرده اند. فقط سرعت کاهش آن در ادامه کم می شود: پس از اولین افت ناگهانی، از شدت روند نزولی کاسته شده اما همچنان تا دو سال آینده ادامه دارد.


علاوه بر زمان، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند زندگی جنسی شما را تحت تأثیر قرار دهند. باز هم تا حدودی قابل پیشبینی است، محققان دریافتند که حاملگی منجر به کاهش شدید رابطه جنسی در زندگی فرد می شود، که در طول چند سال اول زندگی کودک نیز بیشتر می شود. به همین ترتیب، شرایط سخت زندگی نیز می تواند منجر به کاهش رابطه جنسی زندگی شود. این منطقی به نظر می رسد. اما نکته ای که محققان از این بابت شگفت زده شدند این بود که وقایعی که انتظار دارید میل جنسی را افزایش دهند، مانند متعهد شدن به هم یا تصمیم گیری برای حرکت در کنار هم، تقریبا هیچ تأثیری بر روی آن نداشته اند. اما این عوامل چه چیزی برای شما فراهم می کند؟

آیا تمام روابط تک همسری پس از یک مدت طولانی محکوم به شکست هستند؟

تبدیل کردن سردی به جذبه

در این قسمت خبرهای خوب ارائه شده است: چیزهای زیادی وجود دارند که می توانند رابطه جنسی زندگی زوجین را مشتعل کنند. به عنوان مثال، اگرچه رابطه جنسی در طول رشد کودک کم می شود، هنگامی که بچه ها بزرگ تر می شوند، مستقل شده و بچه های خود را به دنیا می آورند، هر دو شریک زندگی افزایش میل جنسی را تجربه می کنند. مساله ای که خود توسعه ای نامیده می شود، نیز وجود دارد. هنگامی که شخص، کسی را از دید جدید می بیند، جذبه جنسی افزایش پیدا می کند. به عبارت دیگر، هر چه فرد مهارت های جدید خود توسعه ای مانند یادگیری مهارت های جدید، یادگیری زبان دوم یا سوم، یا یادگیری نقش جدید به عنوان پدر بزرگ یا مادر بزرگ را بیاموزد، شریک زندگی آنها بیشتر هیجان زده شده و توسط آنها تحریک می شود. به نظر یک وضعیت برد-برد است.

با این حال، همچنین لازم به ذکر است که کاهش رابطه در زندگی جنسی، به معنای به آخر رسیدن دنیا نیست؛ یا حتی به پایان رسیدن رابطه با شریک زندگی تان. مطالعات بیشماری نشان داده اند که حتی پرشورترین روابط نیز با گذشت زمان، به آرامی به روابط دوستانه تر تبدیل می شود. اگرچه عشق پرشور ممکن است با احساسات بزرگ و فرارهای جنسی مشخص شود، اما عشق دوستانه تمایل دارد تا با اعتماد، پشتیبانی و شوخی های خودمانی همراه باشد. همه این موارد بسیار خوب هستند و لزوما با لحضات پرشور در تضاد نیستند. همه آن به این معنا است که اگر از رابطه جنسی زندگی خود ناراضی هستید، این چیزی است که باید نگران آن باشید؛ تنها به این علت که مانند گذشته رابطه جنسی ندارید، به این معنا نیست که رابطه شما در حال از بین رفتن است.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما