محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

چرا بعد از رابطه جنسی باید ادرار کرد؟

اگر بعد از رابطه جنسی ادرار کنید امکان ورود باکتری‌ها به مثانه کمتر می‌شود، در واقع ادرار کردن بعد از چنین فعالیتی مجرای مثانه را شست‌وشو داده و باکتری‌هایی که به سمت بالا رانده شده‌اند را از این ناحیه خارج می‌کند.

به گزارش سایت  طبتاج  ، ممکن است شما هم شنیده باشید که زنان باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنند تا از ابتلا به عفونت ادراری پیشگیری شود. در این مقاله می خوانیم که آیا این موضوع حقیقت دارد یا نه.

زنان باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنن

در حین رابطه جنسی ممکن است باکتری ها به مجرای مثانه منتقل شوند، این مجرا لوله ای است که مثانه را به خارج از بدن متصل می کند. این باکتری ها می توانند تکثیر شوند و نوعی عفونت ادراری ایجاد کنند. این عفونت سیستیت نام دارد و منجر به التهاب مثانه می شود.

عفونت سیستیت در زنان بسیار شایع تر از مردان است زیرا مجاری ادرای زنان کوتاه تر است، بنابراین مسیر عبور باکتری ها به سمت مثانه چندان طولانی نیست. علاوه بر این مجرای مثانه در زنان به مقعد نزدیکتر است پس امکان ورود باکتری های این ناحیه به مثانه بسیار زیاد است.

ادرار کردن بعد از رابطه جنسی باکتری های مضر را از مثانه دور می کند

اگر بعد از رابطه جنسی ادرار کنید امکان ورود باکتری ها به مثانه کمتر می شود، در واقع ادرار کردن بعد از چنین فعالیتی مجرای مثانه را شست وشو داده و باکتری هایی که به سمت بالا رانده شده اند را از این ناحیه خارج می کند.

برخی از زنان در مقابل ابتلا به عفونت ادراری پس از رابطه جنسی آسیب پذیرتر هستند

تمایل به تخلیه ادرار به صورت مکرر، ادرار تیره یا خونی و احساس سوزش هنگام تخلیه ادرار از علائم عفونت ادراری هستند که با استفاده از آنتی بیوتیک ها ظرف چند روز درمان می شوند. اما بعضی زنان از عفونت ادرای عود کننده رنج می برند که ممکن است به علت سنگ کلیه، یائسگی و یا شرایط ژنتیکی باشد. بنابراین در صورت ابتلای مکرر به این بیماری حتما تحت نظر پزشک قرار بگیرید.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما