طبتاج

محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

همه چیز درباره خود ارضایی در زنان

یکی دیگر از علل مهم خود ارضایی در خانم ها رها شدن خانم در رابطه جنسی پیش از رسیدن به ارگاسم است. یک سیکل جنسی از 4 مرحله تشکیل میشود و مرد و زن باید از این 4 مرحله عبور کرده و به ارضاء جنسی برسند.

همه چیز در مورد خود ارضایی در زنان
خود ارضایی چیست؟
خود ارضایی عبارت است از تحریک دستگاه تناسلی برای بدست آوردن لذت جنسی. در اغلب موارد هر زمان حرف از  خود ارضایی به میان می‌اید تمامی نگاه ها معطوف به مردان میشود ، ولی خود ارضایی در بین خانم ها هم به فور یافت میشود ، منتهی خانم ها حتی با دوست های نزدیک خود هم کم تر در خصوص این عمل حرف می زنند.

به گزارش سایت طبتاج  
بعضی خانم ها مانند مردان دست کم یک بار خود ارضایی( Masturbation) را در طول زندگی تجربه نموده اند . این که از نظر علمی چه میزان از خود ارضایی طبیعی و چه میزان آن غیر طبیعی است، هنوز مشخص نشده است. میزان شیوع خود ارضایی بین خانمها به صورت دقیق مشخص نیست، و در نقاط گوناگون جهان مختلف است.


برای خود ارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانمها امکان دارد در دهه 80 زندگی هم خود ارضائی داشته باشند. خود ارضائی مدام در خانمهای مجرد دیده نمی شود، زمانی که همسر دردسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، امکان دارد یک خانم نیازهای جنسی خود را با خود ارضایی برطرف نماید. یکی از علل مهم خود ارضایی در خانمهای متاهل عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است.


به دو علت بزرگ یک زن امکان دارد در یک رابطه جنسی طبیعی به ارضاء جنسی نرسد:
1- لذت نبردن ار روابط جنسی طبیعی که خود آن علل بسیار زیادی من جمله نداشتن روابط عاطفی خوب با همسر، ازدواجهای الزامی، تحت فشار قرار گرفتن جهت نزدیکی و غیره دارد.

 

2- عدم مهارت و آگاهی کافی همسر از نحوه ارضاء شدن خانمها.

 

یکی از علل مهم خود ارضایی در خانم های متاهل این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد میباشد. مرد اصلاً یا نمی داند که یک خانم هم باید به ارضاء جنسی برسد و یا این که چطور یک خانم باید به ارضاء جنسی برسد را نمی داند. اکثریتمردها فکر میکنند که روابط واژینال مهم ترین قسمت یک رابطه جنسی است در صورتی که آن برای اغلب خانم ها اهمیت چندانی ندارد. اغلب خانمها برای رسیدن به ارگاسم احتیاج به رابطه واژینال ندارند و در واقع برقرار کردن رابطه واژینال با خانم بدون امادگی وی باعث درد شدید و از بین رفتن میل جنسی می شود.

 

اغلب مردان ظرف دو دقیقه ارتباط واژینال دچار انزال میشوند، در صورتی که خانمها برای رسیدن به ارگاسم احتیاج به 15- 10 دقیقه تحریک جنسی با کیفیت مطلوب دارند، بدین ترتیب درصورتی که یک زوج آگاهی کافی از روش ارضاء جنسی در خانم نداشته باشد، خانم امکان دارد جهت از بین بردن نیازهای جنسی خود، مبادرت به خود ارضایی نماید.

 

یکی دیگر از علل مهم خود ارضایی در خانم ها رها شدن خانم در رابطه جنسی پیش از رسیدن به ارگاسم است. یک سیکل جنسی از 4 مرحله تشکیل میشود و مرد و زن باید از این 4 مرحله عبور کرده و به ارضاء جنسی برسند. گاها در یک رابطه جنسی هم مرد و هم زن وارد این سیکل جنسی میشوند ولی مرد به علت ارضاء شدن روابط را قطع میکند در صورتی که خانم هنوز سیکل جنسی را کامل نکرده است، در این موارد امکان دارد خانم با خود ارضایی سیکل جنسی را کامل کرده و به ارگاسم برسد.


برعکس مردان، برای خود ارضایی در خانم ها روش های مختلفی وجود دارند، یکی از این روش ها استفاده از ویبراتور است. استفاده بیش از حد از ویبراتور باعث میشود که از دستگاه تناسلی رفع حساسیت شده و فرد در یک رابطه جنسی طبیعی نتواند به ارگاسم برسد. علاوه از آن، استفاده بی اندازه از ویبراتور باعث کرختی و کاهش حس دستگاه تناسلی می گردد. باید توجه داشت که تحریکی را که دستگاه ویبراتور ایجاد میکند اصلاً قابل ایجاد توسط انسان نیست و درصورتی که بعلت تداوم استفاده از آن سیستم عصبی به تحریکات ناشی از ویبراتور عادت کند، دیگر این خانم در زمان رابطه جنسی طبیعی، ارگاسم را تجربه نخواهد کرد.

 

 

خانم هایی که بطور مستمر دارای سابقه خود ارضایی بوده اند، یاد می گیرند که دقیقا چه چیزی برای آن ها خوب و یا بد است و در طول زمان مهارت زیادی در رسیدن به ارگاسم پیدا میکنند و بدین ترتیب چون شوهر ابداً از دانش همسر خود آگاه نیست و در یک رابطه جنسی طبیعی خانم نمی تواند به توقعات خود برسد، آرام آرام ارتباط جنسی برا خانم به صورت یک تکلیف جهت ارزیابی کردن نیازهای جنسی شوهر در می‌اید و در برخی از موارد هم کار به اختلافات شدید میکشد.

 

خود ارضایی, خود ارضایی در زنان,تفاوت خودارضایی در زنان و مردان, علل خود ارضایی در زنان

از دلایل خود ارضائی در زنان متاهل عدم رسیدن آنها به ارگاسم در یک رابطه جنسی است

 

زیرا خانم در روابط طبیعی ارضاء نمی شود، بدین ترتیب برانگیختگی جنسی پیدا نکرده و روابط جنسی برای وی دردناک میشود و آرام آرام دچار سرد مزاجی شده و از برپا داشتن روابط جنسی پرهیز میکند . برخی هم چون با روابط جنسی طبیعی ارضاء نمی شوند، دوست ندارند اقدام بکار یکطرفه بکنند.


یک خانم حتماً باید نیازهای خود در یک رابطه جنسی طبیعی را به شوهر خود خاطرنشان و چه بسا وی را اموزش دهد این سبب میشود که با گذشت زمان دو طرف به نیازهای هم‌دیگر پی برده و مهارت کافی پیدا کنند، بدون این که اختلاف جدّی پیش بیاید.


یکی دیگر از علل مداومت به خود ارضایی در خانم ها این است که در برخی موارد خانم ها برطرف شدن و یا تخفیف برخی از مشکلات خود را به عمل خود ارضایی نسبت می‌دهند، به عنوان مثال میگویند که خود ارضایی سردرد میگرنی آن ها را تسکین یا کاهش میدهد.

زیرا خود ارضایی باعث ارگاسم شدید میشود ، در صورت استمرار آن، ارگاسم ناشی از رابطه جنسی امکان دارد نیازهای یک خانم را ارزیابی نکند، و وی در طی این که روابط جنسی طبیعی با شوهر خود دارد، برای تجربه ارگاسم شدید مبادرت به خود ارضایی بکند.


نه تنها در جامعه ما بلکه در اغلب جوامع دیگر هم زوایای خود ارضایی در خانم ها بخوبی اشکار نیست. خانم هایی که خود ارضاییمیکنند ، با استفاده از رسانه های زرد و در رأس آن اینترنت مبادرت به تهیه وسیله ها گوناگون جهت خود ارضایی میکنند تا این که مناسبترین را برای خود پیدا میکنند ، بی خبر از این که درصورتی که ابزار خاصی در آغاز باعث ارگاسم با کیفیت خوب میشود ، ولی بعلت مصنوعی بودن این ارگاسم و عادت کردن سیستم عصبی، آن ها ناگزیر هستند که شیوه خود ارضایی را تغییر دهند.


گاها خانمی که وارد این سیکل (خودارضائی) میشود ، نمی تواند از آن رهائی پیدا کند، به عنوان مثال درصورتی که پیشتر یک بار خود ارضایی ( Masturbation) در روز با یک روش به ویژه نیازهای وی را برطرف میکرد، اینک بعلت عادت کردن سیستم عصبی به اجبار باید برای به دست اوردن همان میزان رضایت جنسی تعداد موارد خود ارضایی را زیاد کند، و امکان دارد این روند افزایش تعداد موارد خود ارضایی رفته رفته به رقم خطرناکی برسد که به آن اعتیاد به خود ارضایی گفته میشود.


اختلاف خود ارضایی در زنان و مردان
√ خانم ها در مقایسه با مردان، خود ارضایی را در سنین بالاتری آغاز میکنند .


√ زنان برعکس مردان در بسیاری از موارد الزامی برای انجام خود ارضایی ندارند، در صورتیکه در بیش تر مردانی که خود ارضایی میکنند یک احتیاج درونی آن ها را وادار به خود ارضایی میکند .


√ هنگامی که یک خانم یاد گرفت که چطور خود ارضایی بکند، معمولاً این عمل را کم تر از مردان انجام میدهد .


√ خانم ها کم تر از مردان بطور مرتب مبادرت به خود ارضایی میکنند ، به عنوان مثال امکان دارد یک خانم بدون مشکل شش ماه خود ارضایی را ترک کند، در صورتی که آن بندرت در مردان اتفاق می افتد.


√ بر خلاف مردان روشهای خود ارضایی ( Masturbation) در خانم ها بسیار زیاد است طوری که یک خانم موقع انجام کار خانه و یا تماشای تلوزیون و یا حتی در زمان رانندگی هم میتواند خود ارضایی کند.


√ یکی از دلایلی که خانمها در سنین بالاتر و کم تر از مردان مبادرت به خود ارضایی میکنند این است که عضو جنسی مرد کاملاً مشخص و بیرون از بدن وی است و مرد به آسانی در سنین پایین به حساسیت عضو جنسی خود پی می برد، در صورتی که اعضاء جنسی منجر به ارگاسم در خانمها زیاد و اکثرا مخفی هستند و تشخیص آن ها تا مدتها برای یک خانم مشکل است. به عنوان مثال پیداکردن محل کلیتوریس و حساسیت آن برای بسیاری
از خانم ها ساده نیست.

 

خود ارضایی در مردان, خود ارضایی در زنان, علل خود ارضایی در زنان خانمها کمتر از مردان بطور منظم اقدام به خودارضایی می کنند

 

علل خانم ها برای خودارضائی
برعکس مردان که هدف از خود ارضایی( Masturbation) در آن ها ارضاء جنسی است، دلیل های زنان برای خود ارضایی زیاد و برخی از آن ها به شرح زیر میباشند ، یعنی درصورتی که از یک خانم سوال شود که به چه دلیل اقدام به خود ارضاییمیکند امکان دارد یکی از پاسخ های زیر را بدهد:
- تسکین احساس نا خوش آیند در واژن، زیرا حین ارگاسم واژن منقبض شده و ترشحات خود را بیرون می ریزد.

- حفظ قدرت باروری

- تجربه احساس خوش آیند، یکی از علل اعتیاد به مواد مخدر رها شدن هورمون دوپامین با استفاده مواد مخدر است، حین ارگاسم هم قدری ماده دوپامین ترشح میشود .

- دیدن فیلم های پورنوگرافی منجر به استمنا میشود .

- بدنبال رؤیا و یا فانتزی جنسی

- تعداد قابل ملاحظه از خانم هایی که خودارضایی میکنند هیچگونه لذت جنسی از آن نمی برند، بلکه معتقد هستند که استمنا باعث بهبود استرس و خلق آن ها میشود .

- با استمنا خطر بارداری و یا مبتلا به بیماریهای آمیزشی وجود ندارد.

- تعدای از خانم ها مدعی هستند که خود ارضایی باعث تسکین دردهای زمان پریود در آن ها میشود .

- برخی از خانم ها معتقد هستند ارضاء جنسی در یک رابطه جنسی طبیعی دارای نیازمندی ها زیاد و طولانی است و آن ها حوصله آن را ندارند و ترجیح می‌دهندخود ارضایی کنند.


- کنجکاوی جهت کشف نقاط پنهان بدن

به عنوان نکته پایانی بسیاری از خانم هایی که مبادرت به خود ارضایی میکنند از عمل خود شرمسار هستند و دوست دارند که آن را ترک کنند. درصورتی که علت خود ارضایی میل جنسی زیاد باشد، امروزه داروهای موثری وجود دارند که بدون اسیب زدن به قدرت باروری و زنانگی، میل جنسی را به اندازه زیادی تعدیل و آن را قابل کنترل میکنند ، طوری که با مصرف این داروها دیگر میل جنسی برای خانم آزاردهنده نخواهد بود.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما