محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

نحوه شستن آلت تناسلی و واژن بعد از سکس و رابطه جنسی

به جای دستمال مرطوب، مقداری آب گرم  و سرکه را ترکیب کنید و بعد با دستمالی تمیز اندام تناسلی‌تان را با آن تمیز کنید.  

به گزارش سایت  طبتاج   بسیاری از زوج ها هستند که اصول یک رابطه جنسی صحیح را نمی دانند. یعنی شیوه هایی را که باعث می شود، زن و مرد در رابطه جنسی بیشترین لذت را ببرند، بلد نیستند. این موضوع بسیار مهم است اما چیزهای مهم تری هم در این میان وجود دارد. مثلاً اینکه آیا زنان بعد از پایان رابطه جنسی، باید کاری انجام دهند یا نه؟

شاید این موضوع برایتان بسیار عادی و پیش پا افتاده به نظر بیاید و با خودتان بگویید: مگر بعد از رابطه جنسی هم باید کاری کرد؟ بله! کارهایی هست که زنان، پس از پایان گرفتن رابطه جنسی شان حتما باید آن ها را انجام دهند.

قدم نخست؛ حمام کنید

رعایت بهداشت چیزی است که نمی توان انکارش کرد. نه تنها در رابطه جنسی، بهداشت و رعایت کردن آن موضوعی است که باید به تاروپود و لحظه لحظۀ زندگیتان گره بخورد. برای همین بعد از نزدیکی خود به حمام بروید و دوش آب گرم را موکول به ساعت های بعد نکنید. دوش آب گرم بعد از پایان رابطه جنسی، بسیاری از آلودگی ها را از بین می برد.

قدم دوم؛ دست شویی بروید

هنگامی که رابطه جنسی برقرار می کنید، باکتری های ریز وارد اندام تناسلی می شوند. باکتری ها در محیط های مرطوب رشد خوبی دارند و انگار دوپینگ می کنند، از آن جا که محیط داخلی عضو تناسلی، گرم و مرطوب است، حواستان به این نکته باشد که بعد از پایان رابطه جنسی خود حتما به دست شویی بروید و ادرار کنید.


قدم سوم؛ آب بنوشید

به رفتار ورزشکاران هنگام ورزش کردن توجه کنید؛ مدام آب می خورند. نزدیکی هم مانند ورزش کردن است. برای همین در پایان رابطه جنسی باید آب بخورید تا رطوبتی که از بدن تان خارج شده بار دیگر به بدنتان بازگردد. نوشیدن آب به قدم پیشین هم کمک خواهد کرد. وقتی آب می نوشید، تمایل بیشتری برای ادرار کردن دارید. برای همین میکروب ها و باکتری ها زودتر از بدنتان خارج می شود.

قدم چهارم؛ خوراکی هایی بخورید که پروبیوتیک دارند

مواد غذایی که بعد از رابطه جنسی مصرف می کنید، بسیار مهم اند. مواد پروبیوتیک بعد از نزدیکی کمک زیادی به خارج شدن آلودگی های عفونی از بدن زنان می کند. ماست، موز، مارچوبه منشاء پروبیوتیک هستند و از خوردن این مواد غافل نشوید.

قدم پنجم: خودتان را نشویید!

بسیاری از بانوان عادت کرده اند که بعد از رابطه جنسی اندام تناسلی خود را با مواد شوینده شست وشو می دهند؛ با اینکه در قدم اول گفتیم دوش بگیرید و در قدم های بعدی هم توالت رفتن و… را توصیه کردیم، اما در این قدم، بهتر است از شست وشوی اندام تناسلی خود با مواد شوینده، دوری کنید. اندام تناسلی، بعد از رابطه جنسی به حساس ترین حالت خود می رسد. برای همین شستن آن با مواد شوینده باعث خشکی و خارش می شود.


قدم ششم؛ لباس زیرتان را دربیاورید

بسیاری بعد از رابطه جنسی به حمام نمی روند، این قدم مختص آن هاست. بعد از رابطه، لباس زیر خود را درآورید تا چند ساعت اثری از ترشح در لباس زیرتان نباشد. درآوردن لباس زیر مزیت های دیگری هم دارد؛ نخست اینکه هوا به راحتی تبادل می شود و چون اندام تناسلی تان در معرض هیچ پارچه ای نیست، باکتری ها امکان رشد ندارند. یادتان باشد که حمام رفتن به این گزینه ارحج است. اما وقتی مجبور هستید و حمام در دسترس تان نیست، می توانید از این روش استفاده کنید.

قدم هفتم؛ خداحافظی با دستمال مرطوب

یکبار برای همیشه با دستمال های مرطوب خداحافظی کنید. چون این دستمال ها مواد شیمیایی دارند و بدتر از همه اینکه بودار هستند. مرطوب بودن و بودار بودن آسیب زیادی به اندام تناسلی زنان می زند. به جای دستمال مرطوب، مقداری آب گرم و سرکه را ترکیب کنید و بعد با دستمالی تمیز اندام تناسلی تان را با آن تمیز کنید.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما