محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

درمان بی میلی جنسی زنان با گیاهان دارویی و روش های طبیعی

داشتن سطح بالایی از اضطراب مانع بزرگی برای عملکرد جنسی مردان و زنان است. این مسئله ممکن است بدلیل اضطراب ناشی از استرس زندگی یا اضطراب مربوط به رابطه جنسی باشد. افراد با برنامه کاری شدید، مسئولیت‌های مراقبتی و یا سایر فشارهای زندگی ممکن است احساس خستگی کنند و در نتیجه میل کمی داشته باشند.

به گزارش سایت  طبتاج   میل جنسی، به طور طبیعی بین افراد مختلف متفاوت است. داشتن میل جنسی کم، لزوما یک مشکل نیست، اما اگر فرد بخواهد میل خود را افزایش دهد، می تواند طیف وسیعی از روش های طبیعی را امتحان کند. اضطراب، مشکلات ارتباطی، نگرانی های بهداشتی و سن می توانند بر میل جنسی تاثیرگذار باشند.

داروهای گیاهی تحریک کننده زنان

تحقیقات کمی در مورد چگونگی اثربخشی داروهای گیاهی بر عملکرد جنسی در مردان و زنان وجود دارد اما احتمالا داروهای گیاهی مفید هستند. داروهای گیاهی زیر ممکن است عملکرد جنسی را بهبود بخشن

دارچین

زنجبیل

هل

بادام

گیاه مریم گلی

فلفل

گیاه پنج انگشت

شکلات تیره

زعفران

پسته

خرما

کنجد

انار

انجیر

پیش از مصرف داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید. برخی از داروهای گیاهی می توانند با داروهایی که استفاده می کنید تداخل داشته باشند.


راه های طبیعی برای بهبود میل جنسی

مردان و زنان می توانند میل جنسی خود را با استفاده از روش های زیر افزایش دهند:

مدیریت اضطراب

داشتن سطح بالایی از اضطراب مانع بزرگی برای عملکرد جنسی مردان و زنان است. این مسئله ممکن است بدلیل اضطراب ناشی از استرس زندگی یا اضطراب مربوط به رابطه جنسی باشد. افراد با برنامه کاری شدید، مسئولیت های مراقبتی و یا سایر فشارهای زندگی ممکن است احساس خستگی کنند و در نتیجه میل کمی داشته باشند.

اضطراب و استرس همچنین باعث اختلال در نعوض مردان می شود.

بهبود کیفیت ارتباط

ممکن است پس از مدت زمان طولانی رابطه با شخصی خاص، افراد احساس کاهش در میل جنسی را پیدا کنند. تمرکز بر بهبود روابط می تواند باعث افزایش میل هر یک از طرفین شود. تمرکز شامل موارد زیر است:

برنامه ریزی برای ایجاد تنوع در روابط

انجام فعالیت های خارج از اتاق خواب


تمرین بر روابط بیشتر

وقت گذاشتن برای یکدیگر و افزایش کیفیت زمان هایی که با یکدیگر هستید

تمرکز بر پیش نوازی

داشتن تجربیات جنسی رضایت بخش میل شخص را برای رابطه جنسی افزایش می دهد. در بسیاری از موارد، فرد می تواند تمایلات جنسی خود را با اختصاص وقت بیشتری برای لمس کردن، بوسیدن، سخنان تحریک آمیز و انجام رابطه جنسی دهانی بهبود دهد.

برای زنان، پیش نوازی بسیار مهم است. طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸، تنها ۱۸ درصد از زنان تنها از طریق دخول ارگاسم می شوند، در حالیکه باقی آنها از طریق تحریک کلامی و لمس کلیتوریس به اوج لذت می رسند.

خواب با کیفیت بالا داشته باشید

خواب خوب می تواند سطح خلق وخوی فرد و سطح انرژی اش را بهبود بخشد. بنابر تحقیقات خواب بیشتر در شب باعث افزایش میل جنسی در روز بعد می شود. زنانی که خواب خوبی دارند نسبت به زنانی که خواب کمتری دارند میل بیشتری دارند.


رژیم غذایی مغذی

پیروی از رژیم غذایی مغذی می تواند با افزایش گردش خون و سلامت قلب به افزایش میل جنسی کمک کند. سندرم متابولیسم و بیماری قلبی عروقی می تواند بر عملکرد جنسی فیزیکی تاثیر بگذارد. همچنین، سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند سطح هورمون را تحت تاثیر قرار دهد، که ممکن است میل جنسی را مختل کند.

رژیم غذایی غنی از سبزیجات، کم قند و پروتئین های با کیفیت بالا می تواند به جلوگیری از اختلالات میل جنسی کمک کنند.

ورزش منظم

ورزش منظم می تواند از بسیاری جهات به میل جنسی کمک کند. مطالعه بر روی مردان نشان داد ورزش منجر به افزایش میل جنسی و بهبود رابطه زناشویی می شود. مطالعه بر روی مورد زنان مبتلا به دیابت نیز نشان می دهد ورزش از کاهش میل جنسی در بیماران جلوگیری می کند. این مطالعه تاکید می کند که انجام تمرینات کف لگن برای زنان بدون دیابت بسیار مفید است.

حفظ وزن سالم

بعضی از دانشمندان اضافه وزن و چاقی را به کاهش میل جنسی ربط می دهند. این مسئله با عوامل هورمونی مانند غلظت تستوسترون کم همراه است. برخی از افراد دارای اضافه وزن ممکن است اثرات روانی مانند اعتمادبه نفس پایین را تجربه کنند.

حفظ وزن سالم می تواند باعث افزایش میل جنسی فرد شود. رژیم سالم و ورزش منظم به دستیابی به این هدف کمک می کند و همچنین سطح کلی انرژی فرد را افزایش می دهد.

مشاوره جنسی را امتحان کنید

میل جنسی از نظر روانشناختی و فیزیکی پیچیده است. حتی هنگامی که فرد دارای مشکل فیزیکی و بیماری است؛بهبود احساسات و آمادگی روانی می تواند از کاهش میل جنسی اش جلوگیری کند.

مشاوره یک روش موثر برای افزایش میل جنسی است. مشاوره فردی می تواند به نگرش منفی نسبت به رابطهجنسی و افسردگی و اضطراب کمک کند.

ترک سیگار

سیگار بر سیستم قلبی عروقی فرد تاثیر منفی داشته باشد. سلامت قلب خوب برای عملکرد خوب جنسی مهم است. افرادی که سیگار می کشند ممکن است متوجه شوند که میزان انرژی و میل جنسی آنها پس از ترک سیگار
افزایش می یابد.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما