محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18 سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

خواص گردو برای قلب / خوشمزه ای که دشمن بیماری قلبی است

به گزارش سایت طبتاج  یافته های جدید محققان نشان می دهد گردو از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

به گزارش هندوستان تایمز، مطالعات انجام شده در یک آزمایش نشان می دهد گردو در جلوگیری از فاکتورهای عمده خطر بیماری های قلبی تاثیر دارد و ادعا می کند افرادی که به طور منظم گردو مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که گردو نمی خورند، خطر بیماری قلبی کمتری دارند.

در این مطالعه که توسط دکتر امیلیو روس از کلینیک بیمارستان بارسلونا با همکاری دانشگاه لوما لیندا انجام شده بیش از 600 فرد مسن سالم روزانه 30 تا 60 گرم گردو را به مدت دو سال به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف کردند و گروه دیگر گردو را از برنامه غذایی خود حذف کرده بودند.

بیشتر بخوانید: 9 آجیل بسیار مفید برای سلامتی + جدول ارزش غذایی آنها

افرادی که گردو مصرف کرده اند، کاهش قابل توجهی در التهاب داشتند، این تحقیق بخشی از مطالعه گردو و پیری سالم بوده که در مجله کالج قلب و عروق آمریکا منتشر شده است.

نتایج این مطالعه اثرات ضدالتهابی گردو برای کاهش بیماری های قلبی عروقی را فراتر از کاهش کلسترول نشان می دهد.

در حالی که این نتایج امیدوار کننده است، اما این تحقیقات محدودیت هایی دارد. شرکت کنندگان در این مطالعه افراد مسن سالمی بودند و گزینه ای برای مصرف انواع غذاهای دیگر علاوه بر گردو داشتند. علاوه بر این، تحقیقات بیشتر در مورد جمعیت های متنوع تری در این زمینه همچنان مورد نیاز است.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
آموزش جنسی و زناشویی
آرایش و زیبایی
پیشنهاد ما