محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

تفاوت های افراد پنسکشوال یا همه جنسگرا و افراد دو جنسگرا یا بایسکشوال

پنسکشوال یا همان همه جنسگرا می تواند رابطه جنسی و عاشقانه با افراد تغییر جنسیت داده، افراد خارج از جنسیت (بدون جنسیت) یا افرادی با جنسیت شناور بین زن و مرد، داشته باشند.

به گزارش سایت  طبتاج پن سکشوال (به انگلیسی: Pansexual) یا همه جنسگرا به معنای تمایل به همه افراد بدون توجه به جنسیت آنها است.

دامنه هویت جنسی در حال گسترش است و اخیراً، صحبت های زیادی درباره پن سکشوالیتی یا همه جنسگرایی می شنویم. در طول چند سال گذشته، افراد مشهوری مانند مایلی سایروس (Miley Cyrus) و جنل مونی (Janelle Monaé) به عنوان همه جنسگرا ظاهر شدند. اخیرا، تس هالیدی (Tess Holliday) یکی از افراد شناخته شده در اینستاگرام به نیلون (Nylon) گفته است که گرایش همه جنسگرایی دارد و پن سکشوال است. بعد از اینکه از او سوال شد آیا دو جنسگرا است، او پاسخ داد؛ "ممنونم که این سوال را مطرح کردید. من درباره این مسئله خیلی فکر کرده ام و گمان می کنم دنیای همه جنسگرایی به من نزدیک تر از دو جنسگرایی است."

مفهوم دقیق پن سکشوال یا همه جنسگرا چیست و این افراد از نظر جنسی و احساسی جذب چه کسانی می شوند؟

پن سکشوال یا همه جنسگرا به این معنی است که شما می توانید بدون توجه به هویت یا گرایش جنسی، به فردی تمایل داشته باشید. دکتر هلی ریچموند، سکستراپیست در نیویورک می گوید: ممکن است این نوع گرایش عجیب به نظر برسد زیرا مطالب زیادی درباره آن نشنیده ایم، اما من به بیماران همه جنسگرایم می گویم که آنها انسان های خوش شانسی هستند زیرا می توانند هر کسی را دوست داشته باشند. افراد همه جنسگرا، علاقمند به شخص می شوند، نه به شکل بدنی آنها.

"Pan" کلمه ای یونانی به معنای همه است، بنابراین Pansexual می تواند از نظر جنسی و احساسی به هر شخص با همه هویت ها علاقمند بشود.


دکتر ریچموند می گوید: به عنوان مثال، پنسکشوال یا همان همه جنسگرا می تواند رابطه جنسی و عاشقانه با افراد تغییر جنسیت داده، افراد خارج از جنسیت (بدون جنسیت) یا افرادی با جنسیت شناور بین زن و مرد، داشته باشند. او اضافه می کند، در حالیکه هر کسی می تواند همه جنسگرا باشد، احتمال بیشتری دارد که آنها را بین اعضای انجمن LGBTQ (کوئزشنینگ یا پرسش گر؛ فرد پرسش گر هنوز تصمیم مشخصی در مورد گرایش جنسی، هویت جنسیتی و جنسیت خویش نگرفته و در حال پرسش و تفحص می باشد) ببینید.

او می گوید: می توان این افراد را با همه هویت های جنسیتی مشاهده کرد، اما دیدن آنها در بین افرادی که در حال حاضر پذیرای اشکال مختلف بیان جنسی هستند، متداول تر است.

افراد پنسکشوال یا همه جنسگرا چه تفاوتی با افراد دو جنسگرا یا بایسکشوال دارند؟

تفاوت پنسکشوال و بایسکشوال چیست؟ افراد همه جنسگرا ممکن است گاهی اوقات فکر کنند که دو جنسگرا (بایسکشوال) هستند. مدتی طول می کشد تا به گرایشی جنسی همه جانبه خود پی ببرند. البته، فقط به این دلیل که شخص همه جنسگرا تمایل به طیف گسترده ای از جنسیت ها دارد، به معنای بی بند و باری او نیست.

دکتر ریچموند می گوید: همه جنسگراها (پن سکشوال) توانایی دوست داشتن همه افراد را دارند و به جنسیت انسان ها به عنوان مهمترین جنبه آنها نگاه نمی کنند. آنها ویژگی های شخصیتی را بدون در نظر گرفتن اینکه در کدام جنس ظاهر شده است، می بینند.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما