محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

تاثیر تعداد و دفعات رابطه جنسی بر سلامت بدن

براساس مطالعاتی که انجام شده مشخص گردیده افرادی که دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی برقرار می‌کنند ۳۰ درصد پروتئین ایمونوگلوبولین A بیشتری نسبت به آنهایی که این کار را انجام نمی‌دهند، دارند که باعث ایجاد محافظت در برابر بیماری‌ها می‌کند.

به گزارش سایت  طبتاج  زوج هایی که به طور معمول چهار تا شش بار در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به آنهایی که رابطه جنسی کمتری دارند، ۴ تا ۷ سال جوان تر به نظر می رسند. مزایای رابطه جنسی بستگی به تعداد دفعاتی دارد که این کار را انجام می دهید. بنابراین باید بتوانید عدد مورد نظرتان را پیدا کنید.

یک بار در هفته: وزنتان متعادل می شود

رابطه جنسی باعث می شود مغز شما هورمون اکسی توسین ترشح کند که می تواند خواب شما را بهبود ببخشد. خواب بیشتر و بهتر مساوی وزن کمتر است. خواب می تواند هورمون های مرتبط با گرسنگی که گرلین و لپتین نام دارند را تنظیم کرده و مانع از پرخوری شود.

دو بار در هفته: از بیماری در امان هستید

براساس مطالعاتی که انجام شده مشخص گردیده افرادی که دو تا سه بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند ۳۰ درصد پروتئین ایمونوگلوبولین A بیشتری نسبت به آنهایی که این کار را انجام نمی دهند، دارند که باعث ایجاد محافظت در برابر بیماری ها می کند.

محققان بر این باورند که اثر افزایش دهنده خلق و خو و آرامش بخش رابطه جنسی می تواند نقش مهمی در حفظ سلامت افراد داشته باشد.

سه بار در هفته: قلب شما خوب می زند

رابطه جنسی به طور مستقیم بر قلب اثر می گذارد چون باعث می شود ضربان قلب بالا رفته و جریان خون افزایش پیدا کند. بر طبق مطالعاتی که در دانشگاه بریستول انجام شده، مشخص گردیده افرادی که سه بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند خطر ابتلا به حمله قلبی در آنها به نصف کاهش می یابد.

چهار بار در هفته: پوست صاف می شود

زوج هایی که به طور معمول چهار تا شش بار در هفته رابطه جنسی دارند نسبت به آنهایی که رابطه جنسی کمتری دارند، 4 تا ۷ سال جوان تر به نظر می رسند. این را یک مطالعه در بیمارستان ادینبورگ اسکاتلند گزارش داده است.

این می تواند به این دلیل باشد که رابطه جنسی می تواند باعث تولید هورمون رشد شود که چربی بدن را کم می کند و باعث نرمی پوستصورت می شود.

پنج بار در هفته: خوش بین می شوید

رابطه جنسی مکرر با افزایش خوش بینی، انرژی، تمرکز و خلاقیت مرتبط است. بنابراین حتی زمانی که همه چیز بهروال درست و منطقی پیش نمی رود، شما خوش بین هستید و رابطه شادتری را تجربه می کنید.

علاوه بر این، تمرکز و انگیزه ای که به دست می آورید می تواند شما را در عملکرد بهتر کاری نیز کمک کند.

شش بار در هفته: مفید برای مغز

اگر می خواهید باهوش تر باشید و فعالیت مغزتان بیشتر شود بهتر است دست کم شش بار در هفته رابطهزناشویی داشته باشید. اگر بتوانید به این عدد برسید می توانید روی فعالیت درست و حسابی مغزتان حسابکنید.

زمانی که شما رابطه جنسی برقرار می کنید جریان خون در مغز افزایش پیدا می کند و هورمون هایی را ترشح می کندکه می تواند ظرفیت فکری تان را بالا ببرد و حتی این امکان وجود دارد که سلول های جدید مغزی ساخته شود.

هفت بار در هفته: خلق و خوی تان را بهتر می کند

اگر بتوانید هر روز رابطه جنسی داشته باشید می توان گفت خیلی راحت استرس را از خودتان دور می کنید. یکدلیل مهم برای این موضوع این است که رابطه جنسی هر روز می تواند باعث تولید اندورفین شود که نقش مهمیدر کاهش اضطراب دارد.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما