محتوای سایت آموزش جنسی و زناشویی طبتاج جهت کمک به مسایل جنسی و زناشویی خانواده ها تهیه و تنظیم شده است و مناسب افراد زیر 18 سال نمی باشد. در صورتی که زیر 18  سال دارید , این سایت را ترک نمایید .

عوارض ترک و قطع کردن رابطه جنسی

رابطه جنسی که کم شود، اعتماد به نفس از در دیگر خارج می‌شود! از لحاظ علمی اگر بخواهید، رابطه جنسی باعث افزایش اعتماد به نفس شده و فرد را به حس خوبی در رابطه با خودش می‌رساند. در طول زمان انزال، تستوسترون، استروژن و پرولاکتین با سرعت بیشتری منتشر می‌شود که بالطبع این هورمون‌ها حس مثبت اندیشی را در فرد ایجاد می‌کند.

به گزارش سایت  طبتاج ، برقراری رابطه جنسی و زناشویی یکی از اتفاقات مهم ازدواج است. کسی را پیدا نمی کنید که منکر فایده های این ارتباط بر سلامت جسمی و روحی زوجین باشد. به این مثال دقت کنید: ورزشکاری را در نظر بگیرید که بعد از ترک ورزش بدنش دیگر توانایی گذشته را ندارد و هر قدر می دود و عرق می ریزد و دور زمین می دود، انگار نه انگار… رابطه جنسی هم همین طور است. زن و مرد متاهلی که با هم رابطه جنسی داشته اند اما به هر دلیلی از شدت و تعداد آن کاسته اند، حکم همان ورزشکاری را دارند که دیگر توانایی گذشته را ندارد. ترک رابطه جنسی درست مثل ترک ورزش کردن است؛ زن و مرد دچار عوارضی جدی خواهند شد که شاید از عواقب آن بی خبر باشند. همراه ما باشید تا مثبت زندگی از عوارض ترک رابطه جنسی مردان و زنان متاهل پرده بردارد.

افزایش استرس

بله! درست خواندید. هر قدر که شما به عنوان یک فرد متاهل به رابطه جنسی با همسرتان عادت داشته باشید و بعد از تعداد دفعات این رابطه کم شود، استرس تان بیشتر و بیشتر خواهد شد. این موضوع ثابت شده است: «داشتن رابطه عشقی با شریک زندگی بهترین شیوه ای است که با استفاده از آن از استرس رها خواهید شد.» برای همین، در شرایط پر اضطراب زندگی های امروزی، داشتن رابطه زناشویی به صورت منظم توصیه می شود. از لحاظ علمی باید بگوییم که رابطه جنسی با ایجاد تعادل در عملکرد مغز و تقویت توانایی فیزیکی بدن، قدرت بدن را در برابر استرس بالا می برد و اگر این رابطه متوقف شود، فرد هر روز ضعیف تر و ضعیف تر خواهد شد.

کمبود اعتماد به نفس

رابطه جنسی که کم شود، اعتماد به نفس از در دیگر خارج می شود! از لحاظ علمی اگر بخواهید، رابطه جنسی باعث افزایش اعتماد به نفس شده و فرد را به حس خوبی در رابطه با خودش می رساند. در طول زمان انزال، تستوسترون، استروژن و پرولاکتین با سرعت بیشتری منتشر می شود که بالطبع این هورمون ها حس مثبت اندیشی را در فرد ایجاد می کند.


کم کم با شریک زندگی تان غریبه می شوید

جمله ای که در تیتر خواندید شاید غمگین ترین جمله در یک زندگی مشترک است.
در بدیهی ترین حالت ممکن، وقتی از تعداد ارتباط جنسی با شریک زندگی خود کم می کنید، شک و تردید می نشیند توی دلتان که دیگر دوستم ندارد.
آن وقت است که دیگر امنیت عاطفی احساسی ندارید و ممکن است آدم های دیگر برایتان جذابیت بیش تری پیدا کنند.

مشکلات قلبی

یکی از اصلی ترین عوارض توقف رابطه جنسی برای زنان و مردان ایجاد ضعف در قلب است.
از آنجایی که رابطه جنسی یک فعالیت جسمی مفید تلقی می شود قلب بدین وسیله به نوعی ورزش می کند.
افرادی که در طول هفته بیشتر از دو بار رابطه جنسی داشته باشند خطر بیماری های قلبی از آن ها دور می شود.

سرطان پروستات

موضوع فقط مربوط به سیستم ایمنی بدن نیست.
دکتر هاکینمن می گوید: «وقتی رابطه جنسی قطع شود یا کاهش پیدا کند، ریسک ابتلا به سرطان پروستات در مردان افزایش می یابد.»

انزال زودرس و اختلال در نعوظ

افرادی که به طور طبیعی در هفته بیش از یک مرتبه رابطه جنسی داشته باشند از انزال زودرس در امان خواهند بود.
به طبع اگر رابطه زناشویی با وقفه طولانی تری تکرار شود نعوظ را نیز دچار مشکل خواهد کرد.

سرما می خورید اگر…

با توقف رابطه زناشویی بدن در برابر میکروب ها ضعیف می شود و سریع تر بیماری را به خود راه می دهد. محققان دانشگاه «ویل بیر» در پنسیلوانیا معتقدند: افرادی که هفته ای ۲ بار رابطه زناشویی دارند بدن مقاوم تری در برابر ویروس ها خواهند داشت.

افزایش ابتلا به عفونت ادرار

بعد از رابطه جنسی سالم، عفونت های دستگاه ادرار فرصت این را دارند که با وارد شدن به مجرای دفع از بدن شما خارج شوند.
وقتی رابطه جنسی با همسرتان را متوقف می کنید امکان دفع عفونت ها بسیار کمتر خواهد شد.


خواب هایی که می بینید، تغییر می کند

کسانی که رابطه جنسی شان را قطع یا کم کرده اند این نکته را تأیید می کنند.
وقتی رابطه جنسی تان را کم می کنید، به جای اینکه یک رابطه جنسی واقعی داشته باشید، کم کم خواب رابطه ی جنسی می بینید یا حتی در خواب به ارگاسم می رسید.

برچسب‌ها

تا حالا۰ تا نظر داشتیم!

محسن باقری خطیبانی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی
مطالب مرتبط
پیشنهاد ما